לקייה

 

יום האישה הבינלאומי צוין השנה בתכנית “אשת חיל” בצורה חגיגית, כשקרוב ל-300 נשים בדואיות מארבעה יישובים שבדרום הגיעו למתנ”ס לקייה לאירוע קהילתי “נשים ערביות בעולם התעסוקה”.

מטרתו העיקרית של היום היתה לעלות את נושא התעסוקה וחשיבותו לשיח בקרב נשים בדואיות, אשר רבות מהן נמצאות מחוץ למעגל התעסוקה, ועומדות בפני חסמים תרבותיים, משפחתיים, גיאוגרפיים ואישיים ייחודיים, המקשים עליהן להשתלב בעולם העבודה. המסר המרכזי שעבר לאורך היום הוא כי אישה עובדת היא רגועה, שמחה, חזקה ומעניקה יותר – לעצמה, למשפחתה ולקהילה.

ראש המועצה, מר סאלם אבו עאיש חיזק והביע את תמיכתו בנושא קידום תעסוקת נשים. על הבמה הוצגו סיפורי הצלחה סוחפים של המשתתפות שלנו שהשתלבו בעולם התעסוקה למרות אילוצי חיים לא פשוטים. בנוסף, הציגה הסטנדפיסטית הערבייה Ola Izhaq מופע מבדר על חיי הנשים הערביות, בראיה חברתית, שגרם לנשים ולשים בצד את שגרת חייהן. במתנ”ס נפרס יריד מעסיקים רב משתתפים יחד עם יזמיות פרטיות שהציגו את מוצריהן .

תודה רבה לשותפינו ליום: ראש המועצה מר סאלם אבו עאיש, מנהלת מחלקת הרווחה גב’ שיפא אלסאנע, מנהל המרכז הקהילתי מר אשרף אבו סיאם שלקח חלק פעיל בתכנון היום, והעניק  את המתנ”ס וכל התשתיות הנדרשות להובלת האירוע. מנהל תכנית “נושמים לרווחה” בלקייה, מר ביאן רזוק, עזר רבות בהובלת היום בחשיבה ובביצוע המשימות תוך רתימת הצוות וסייע בכל דבר שנדרש.  

(תכנית ‘אשת חיל’ מיסודה של ג’וינט ישראל-תבת, מובלת ע”י משרד הרווחה והשירותים החברתיים בשותפות עם המשרד לשוויון חברתי – הרשות לפיתוח כלכלי במגזר המיעוטים ומופעלת מקצועית על ידי ארגון ‘בעצמי’)