ב- 29.11.16 קיימנו בתיאטרון יהלום כנס מקצועי בנושא פיתוח “תפיסת עתיד” שאפתנית, כצעד ראשון להגשמה תעסוקתית.

בכנס סקרנו מה כולל פיתוח “תפיסת עתיד”- היכולת לברר ולראות לעתיד  את הרצונות, השאיפות, הכישורים, האפשרויות בכל תחומי החיים, ובדגש על תעסוקה. ראינו עד כמה תהליך זה מושפע מאינטראקציה עם הסביבה – עם מודלים לחיקוי, גורמים המסייעים לפרט לפתח אמון ביכולותיו ושאיפות , היכולת לקבל הכוונה והדרכה בבירור זה.

במהלך הכנס הבנו עד כמה משמעותי יצירת שיתוף פעולה רוחבי בין גורמים מתחומי החינוך, התעסוקה והרווחה בכדי להעניק מעטפת מקדמת לאורך חיי הילדים. פגשנו את מרים ועקנין, בוגרת תכנית תעסוקה שלנו, אשר חוותה מסלול חיים מורכב, קשה, נעדר תהליכי פיתוח “תפיסת עתיד” , אשר עם הגיעה לתכנית התעסוקה החלה לראשונה בחייה לברר עם עצמה נושאים אלו, וכיום היא עצמה עובדת כרכזת לילדים בסיכון במתנ”ס , וסוגרת מעגל בחייה.

ו-קינחנו עם קובי אוז אשר דרך שירה וסיפור העביר לנו מסרים משמעותיים של אופטימיות, אמונה ביכולות ואיך ניתן להצליח כשמאמינים בך.

===========================================================================

תודה לשותפים שלנו לכנס: משרד הרווחה והשירותים החברתיים והקרן המשפחתית על שם תד אריסון – שותפים נפלאים לתכנון והפקת הכנס, ויותר מכך שותפים לדרך, בקידום פרויקטים מעוררי השראה.

תודה לדמיון הפקות על הפקה מקצועית, חסרת פשרות שאפשרה לנו להגשים את כל שאיפותינו ועוד הרבה יותר….

לקובי מידן, שהנחה עבורנו את הכנס בתבונה וברגישות, תוך חיבור עמוק לנושא.

לקובי אוז ולהקתו, שנרתם וסיפר את סיפורו האופטימי במילים ובשירים, שמילאו את היום בשמחה, ריקודים ודמעה.

תודה לפרופ’ גלי צינמון על הרצאה מרתקת ומלאת השראה, ולמשתתפי הפאנל שהצליחו להעניק מבט מלמעלה ומלמטה, רחב וגם אישי: לאיריס פלורנטין, סמנכ”ל בכירה משרד הרווחה והשירותים החברתיים, ולמיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם. תודה לשלומית דה-פריס, מנכ”לית הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, על מילות הברכה החמות.

תודה למרים ועקנין, בוגרת תכנית תעסוקה של ‘בעצמי’ וכיום רכזת במתנ”ס לנוער בסיכון, על ראיון שמילא אותנו במשמעות, בתובנות ובהערכה עמוקה.

תודה לפרסום יהושע TBWA המלווים אותנו בהתנדבות, במחוייבות ושותפות נדירה כל השנה, שיצרו והפיקו עבורנו את סרטון הילדים העוצמתי שפתח את הכנס.

תודה לפיל אנימציה שהצליחו עם ילד אחד מתוק וכחול לספר את הסיפור כולו, ותודה לאקסנצ’ר על החסות לסרטון והשותפות המתמשכת.

תודה למכון ERI על תהליך עבודה מעמיק ופורה בהובלת המחקרים שנערכו עבור הכנס.

תודה למשרד “פאר לוין” על הליווי התקשורתי המקצועי סביב הכנס.

ותודה ל’פועלים בקהילה’ על החסות לתערוכת צילומי הפעילות, והשותפות ארוכת השנים.