מרכזי תעסוקה הנם מוקדים עירוניים המרכזים את שלל התכניות העירוניות הקיימות ברשות בתחום התעסוקה עבור אוכלוסיות רווחה. הפעלת המרכזים נעשית בשיתוף פעולה בין מנהלת התעסוקה של משרד הרווחה והשירותים החברתיים והרשות המקומית בה קיים המרכז, ובלווי ותמיכה של תב”ת (תמיכה בתעסוקה) מיסודו של ג’וינט ישראל.

במרכזים קיים צוות מקצועי ייעודי לתעסוקה והשירות ניתן החל משלב האבחון הראשוני, דרך מתן כלים להשתלבות מיטבית בעבודה איכותית, כולל הכשרות במגוון תחומים עד לשלב ההשמה בעבודה.

כל התוכניות המופעלות במרכזים ,מציעות ליווי, ייעוץ, סדנאות מכינות קריירה וכן ליווי הוליסטי המיועד לסייע למשתתפים לצאת ולהשתלב בעולם העבודה. המרכז מספק ארגז כלים מקצועי ומותאם אישית שבעזרתו ניתן לעבור ראיונות עבודה, להצליח במרכזי הערכה, לדעת כיצד לכתוב קורות חיים ולמצוא עבודה מתאימה. המרכז שם דגש על גיוס הקהילה תוך פיתוח קשרי מעסיקים ורתימתם ליצירת מקומות עבודה ומענים מותאמים.

מה מקבלים במרכזי התעסוקה?

  • אבחון ומיון ראשוני.
  • חיבור לגופים הפועלים בישוב בקרב האוכלוסיות השונות לצרכי קידום תעסוקה.
  • חיבור למעסיקים באמצעות מאגר מעסיקים.
  • ליווי אישי, כולל ליווי הוליסטי על מנת להקל את תהליך ההשמה בעבודה.
  • שימוש במוקד ממוחשב לחיפוש עבודה הקיים במרכז.
  • ייעוץ במענה טלפוני.
  • השתתפות בסדנאות כגון: מיומנויות רכות (סיוע בכתיבת קורות חיים, סדנא להצלחת ראיונות עבודה ותהליכים במרכזי הערכה), קורסי מחשבים, ליווי כלכלי, הכשרות מקצועיות, קורס לרכישת שפה תעסוקתית ועוד.

איך פונים למרכז תעסוקה?
ניתן לפנות לאחת מן הכתובות הבאות:

כתובתישובסדר עולהטלפוןפקסדואר אלקטרוני
שדרות יגר 22באר שבע08-640600008-6406010info@maagal.org.il
שדרות המגינים 42חיפה04-835404004-8236382mce@netvision.net.il
בן יהודה 3ירושלים02-625249602-6252493info@strivejs.org
בלפור 14, בית שטראוס, קומה 2תל אביב-יפו03-620773303-6207733info@strivejs.org

גם בערים שבהם לא קיים מרכז תעסוקה, ניתן לקבל סיוע בתחום. יש לפנות למחלקה לשירותים חברתיים שבאזור המגורים, המרכזת את כל תכניות התעסוקה הקיימות ברשות ומלווה על ידי עובד סוצייאלי תעסוקתי ורכזי תעסוקה.

=======================================================================

המידע לגבי הארגון- עמותה- מיזם המופיע כאן, מובא לנוחיותך על ידי ארגון בעצמי, הפועל לשילוב ולקידום בתעסוקה של אוכלוסיות מעוטות-הזדמנויות.
נדגיש כי הארגון המוצג איננו שייך לבעצמי, אלא מהווה גורם עצמאי ונפרד. למידע נוסף, עלייך לפנות ישירות לארגון. לנוחותך מצורפים הפרטים/לינק בתחתית העמוד.
לרשימה מורחבת של ארגוני סיוע בתחומי התעסוקה וההשכלה לחץ כאן. לפניה לארגון בעצמי, ומידע נוסף אודותינו, לחץ על הלוגו של בעצמי בראש העמוד.