לאחרונה התרגשנו עם פרוט, משתתפת בתכנית ‘אשת חיל’, שהצטרפה לתכנית כשהיא ללא עבודה, וכעת, העלתה הצגת בכורה מרגשת בתיאטרון, אותו יזמה והקימה באשקלון. את כל התהליך עברה בליווי רכזת התכנית, המנוהלת מקצועית על ידי ‘בעצמי’.

פרוט, נשואה+ 3 מאשקלון הגיעה לתכנית לאחר שלא עבדה תקופה. במסגרת הליווי הקבוצתי, שכלל את בחינת השאיפות, הכישורים ובניית “חלום תעסוקתי”, חשפה פרוט חלום ישן נושן, שכעת היה לה אומץ לבטא – להיות שחקנית תיאטרון, תחום בו נגעה בעברה.

במהלך המפגשים, נבנתה עמה תכנית שתסייע לה להגשים את החלום התעסוקתי ואף יותר מכך: להפוך ליזמית שמטרתה – הקמת תיאטרון קהילתי אתיופי!

פרוט נפגשה, בליווי הרכזת, עם גורמים משמעותיים להקמת התיאטרון: מנטורית ממשרד הקליטה; יועץ ראש העיר לענייני אתיופים; יועצת ראש העיר למעמד האישה; מנהל אגף תרבות ועוד גורמים – שחברו יחד עמה בייעוץ וקידום העניין. כמו כן, אספה פרוט בימאים, כותבים ושחקנים, בכדי להקים עימם קבוצת תיאטרון מגובשת, המבקשת להביא את חיי הקהילה האתיופית לקדמת הבמה.

פרוט כיום מגשימה את החלום: לא זו בלבד שהיא בתיאטרון, אלא שהיא עצמה, יזמית, הקימה אותו, עבור הקהילה שלה, והוא סוחף אליו שחקנים מובילים בקהילה ומאפשר להציג את הסיפור דרך עיניה ועיניהם.