אולגה - be-atzmi

אולגה

אולגה, גרושה+2, מחדרה.

כיום: מלוות משפחות רווחה

“עכשיו אני זו המסייעת למשפחות להתקדם, ולהביא שינוי לחייהם”

—————————

התמודדותה של אולגה כעולה חדשה משקפת קשיים של עולים רבים להשתלב חברתית ומקצועית בארץ. אולגה עלתה מאוקראינה ב- 1999, כשהיא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, ומצאה עצמה עובדת בניקיון בשנתה הראשונה בארץ. אולגה המשיכה ללמוד ולהשתלם בארץ בתחומי חינוך ורפואה משלימה. לצד הלימודים התפרנסה לאורך השנים גם במשרה חלקית בפרויקט לשילוב נוער עולה וכמוכרת בחנות בגדים. אולגה חשה שהיא אינה ממצה את עצמה, וכישוריה הבין אישיים אינם באים לידי ביטוי. לאחר 9 שנים העזה ועזבה את עבודתה, על מנת למצוא עבודה “עם ולמען אנשים”, בה תחוש סיפוק ומשמעות.

וכך חלפה שנה, במהלכה אולגה נערכת לשינוי. אך ככל שנקפו הימים, והיא ללא עבודה, התערער בטחונה, והיא חשה שהיא “הולכת לאיבוד בשוק המודרני”. מפגש מקרי חשף אותה לתוכנית התעסוקה “מיפנה” של ‘בעצמי’. “כשהצטרפתי לתכנית, הרגשתי שאני במקום הנכון ובזמן הנכון” מספרת אולגה, “היתה לקבוצה הנחייה מקצועית ובגובה העיניים, רצון לתת, רגישות ואכפתיות עטפו את כולנו באהבה. השרו בנו רוגע ובטחון, כל אחת בחלקים שהייתה צריכה, איפשרו יצירת אמונה והתפתחות”

אולגה שמחה לעדכן שמצאה את עצמה. היא עובדת כמלווה למשפחות רווחה, ומסייעת למשפחות לצאת ממעגל העוני, לחיים עצמאיים וטובים יותר. בעבודה זו מצליחה לשלב את כישוריה הרבים ומיומנותה בנפש האדם. אולגה מדגישה את הסיפוק מכך ש”עכשיו אני זו המסייעת למשפחות להתקדם, ולהביא שינוי לחייהם”.