אור - be-atzmi

אור, נשואה+2, מיקנעם

כיום: לומדת הנהלת חשבונות 1+2.

“בעקבות התוכנית הצלחתי לפרוץ גבולות שלא ידעתי שאפשר-  גם בפן המקצועי וגם באישי. קיבלתי ביטחון לדרוש יותר ואף לוותר על משרות שהוצעו לי ולא היו בגדר הבקשות שלי.”

—————————

אור הצטרפה לתכנית “תעסוקה לרווחה” כשהיא עובדת כמזכירה ופקידת הנהלת חשבונות בעסק משפחתי. לאור היה חשוב לצאת מן העסק המשפחתי בכדי לשמור על יחסים טובים עם משפחתה, וכדי לעבוד בסביבה מקצועית, להרחיב את מעגל העמיתים ולהתפתח מבחינה אישית ומקצועית.

אור פנתה בבקשה להשתלב בתכנית וביקשה ליווי ותמיכה בעזיבה של מקום העבודה וסיוע בהשתלבות בעבודה שתיתן לה מענה על הצרכים הכלכליים והאישיים.  החלום התעסוקתי של אור התברר כעבודה כמנהלת חשבונות. מבירורים הבינה אור כי עבודה בתחום זה מחייבת לימודים לרכישת ידע מקצועי ולהכשרה, וזאת בכדי שתוכל להשתלב בתפקיד ובשכר הולם.

אור יצאה ללימודים לקבלת תעודה והכשרה בהנהלת חשבונות סוג 2. את הלימודים ואת החומר הלימודי קיבלה בסיוע “סל השירותים”  של תכנית התעסוקה. במסגרת התכנית קיבלה אור גם סיוע בשילוב בנה בן ה-5 במועדונית של אגף הרווחה בכדי שתוכל לעבוד במקביל. ואכן, אור השתלבה במקביל ללימודיה גם בבמוקד מכירות טלפוני במשרה מלאה, בו עובדת מזה כ-7 חודשים ואף קיבלה אחריות נוספת על חניכת והדרכת עובדים חדשים ומועמדת להגדלת שכרה.

אור, לא רק מסתייעת, אלא אף סייעה בהתנדבות למשתתפת אחרת בהכנה לקראת מבחן במחשבים לו הייתה זקוקה להשלמת הכשרה בלימודיה שלה.

“בעקבות התוכנית הצלחתי לפרוץ גבולות שלא ידעתי שאפשר גם בפן המקצועי וגם באישי קיבלתי ביטחון לדרוש יותר ואף לוותר על משרות שהוצעו לי ולא היו בגדר הבקשות שלי.”