יארה - be-atzmi

יארה

יארה, נשואה+ 4 מחורפיש.

כיום: יזמה, הקימה ובעלת חנות מתנות.

“אני מגשימה את חלום חיי, אני תומכת כספית בבית, וכך גם משלבת בין קריירה ומשפחה ושום תחום לא משפיע על השני לרעה.”

—————————

יארה, נשואה ואימא לארבעה ילדים מחורפיש, אישה מסורתית, סיימה 12 שנות לימוד עם בגרות, ולא למדה בהמשך. בעברה עבדה זמן קצר במפעל תפירה.

יארה הגיעה אלינו, לתכנית “אשת חיל” לאחר שרכזת התוכנית חשפה את התוכנית בפני קבוצת נשים בכפר. יארה הצטרפה לתוכנית מתוך צורך בשינוי, שכן מאז שהתחתנה בה הייתה כל כולה למען המשפחה.

במהלך התכנית, יארה הגיעה למפגשי חשיפה וגיבוש, לסדנת התעסוקה הקבוצתית ולמפגשים שבועיים עם הרכזת בליווי הפרטני.

יארה משתפת: “הכח של הקבוצה עזר לי בשינוי תפיסת העולם. בעקבות התהליך קיבלתי תעוזה, ואמרתי לעצמי שהגיע הזמן לפתוח את עסק חיי, חנות למתנות. בהתחלה בעלי סרב לתמוך ולעזור בהקמת עסק. גם בעניין הזה התכנית חיזקה את הביטחון שלי ובכך הצלחתי לשכנע את בעלי אחרי זמן רב לעמוד מאחוריי בעניין. התחלתי את התהליך להקמת העסק, בנינו מבנה של כ- 50 מ”ר שישמש לי כחנות. כשנגמרה הבנייה, פתחתי בו את החנות והתחלתי לעבוד.

היו לי שיחות רבות עם הרכזת שהקשיבה, ייעצה וגם הפנתה אותי לאנשי הקשר שלה – למ.ט.י כפרים, לאשה שהכירה שפתחה עסק דומה כדי לשמוע ממנה, למעו”ף, לבדיקה לתמיכה מצידם. אפילו בבחירת השם לחנות שיתפתי את הרכזת והמשתתפות, ובסוף נבחר שם לחנות Special Gift, ובכך אני פותחת חלון גדול בחיי שכל כך חלמתי עליו.

פתיחת העסק היא רק ההתחלה, הצעד השני לשמור על העסק ועל ההצלחה. אם אנו נשארים בגדר החלומות שום דבר לא יתקדם בחיים, לכן צריך לעשות את הצעד הראשון באומץ ולהגשים את החלום.

הכל מלווה בתמיכה ובעזרה מסביב, השינוי הוא גדול וניכר בחיי ואני ממליצה לכל אישה לצאת מהבית, להשתתף ולהיעזר בתוכנית ‘אשת חיל’ כי יש לתוכנית הרבה מה להציע. לגלות את הכוחות הפנימיים ולהתקדם בחיים, כי השמים הם הגבול.

 אני מגשימה את חלום חיי, אני תומכת כספית בבית כי בעלי היה המפרנס היחיד, ואנו משפחה גדולה עם ארבעה ילדים, וכך גם משלבת בין קריירה ומשפחה ושום תחום לא משפיע על השני לרעה.”