טוני - be-atzmi

טוני

טוני, גרושה +2, מגבעת אולגה.

כיום: תופרת מצליחה.

“אם אין אני לי מי לי! קודם כל אני- בגלל זה אני מצליחה. ברגע שלי טוב- לכולם טוב”

—————————

טוני הצטרפה לתוכנית “מיפנה” בחדרה בשנת 2011, כשהיא עובדת במשרה חלקית מאד כתופרת בחנות בגדים, בשכר ותנאים נמוכים. טוני הגיעה לאחר משבר גירושין קשה ובמצב ירוד, עם דימוי עצמי נמוך כשילדיה מושפעים מאד ממצבה.

במהלך התוכנית טוני גילתה את עצמה, הבינה שהיא יכולה ומגיע לה יותר. היא רצתה להמשיך בתפירה, אבל להתפתח בתחום ולבנות את עצמה, מה שלא היה לה כוחות ויכולת לעשות בעצמה. בליווי התכנית, היא קנתה לעצמה מכונת תפירה ולאט לאט פרסמה עצמה כתופרת מפה לאוזן ופתחה עסק עצמאי. במקביל, בעקבות התהליך שעברה בתכנית, פנתה למעסיק שלה והתעקשה, בביטחון, לראשונה מזה שנים לקבל העלאה בשכר, וזו- אכן אושרה לה.                                              

בתום התוכנית, טוני הוזמנה להשתתף בסדנת המשך של התכנית “הצעד הבא” בחדרה. כשנכנסה לסדנא המנחה והנשים לא זיהו אותה, טוני עברה שינוי משמעותי במראה החיצוני, ובביטחון והנוכחות. לראשונה שמה את עצמה במקום הראשון: “אם אין אני לי- מי לי, קודם כל אני- בגלל זה אני מצליחה. ברגע שלי טוב- לכולם טוב”.

עם תום סדנת ההמשך חברה טוני לבוגרות התוכנית וביחד הן הקימו את קבוצת “נשות”- קבוצת מנהיגות תעסוקתית לבוגרות “מיפנה” בחדרה ומטרתן היא המשך העצמה ותמיכה אחת בשנייה ובנשים בקהילה בכלל.

בעקבות התוכנית הקימה טוני במקביל לעבודתה השכירה גם עסק משגשג של תפירה, עם רשימת המתנה ארוכה והכנסות גבוהות! טוני אף סיימה לבנות לה ולבניה בית במו ידיה, ללא עזרה, לראשונה יצאה משכירות וגרה בבית חלומותיה – פרי מעשה ידיה.