מרים - be-atzmi

מרים, נשואה+ 4, מבית שמש.


כיום: רכזת במרכז לילדים בסיכון במתנ”ס בבית שמש.

“התהליך נתן לי להבין שלא משנה כמה גרועים הדברים שעברתי בחיי הם לא מחלישים אותי אלא להיפך, אני יכולה לתעל אותם למקום של כוחות וחוזקות, להעצים את עצמי”.

—————————

מרים, הגיעה אל תכנית התעסוקה לאחר שבמשך שנים, מאז נולדו ילדיה, לא עבדה באופן מסודר. לאור הקשיים הכלכליים בבית ומתוך רצון למצוא לעצמה מקום מקצועי, היא הצטרפה לתכנית “תעסוקה לרווחה”.

בעברה התקשתה מרים להשלים מסגרות, בנעוריה המורכבים לא השלימה בגרות ובהמשך לא  למדה מקצוע מסודר. היא אף לא האמינה שתצליח להשלים את תוכנית התעסוקה שכן דברים רבים בחייה נותרו פתוחים.

בתכנית, זכתה מרים למקום קבוע, בו יכלה מידי לשבוע לקלף את הקליפות מעצמה, להכיר בכוחות שלה, ולהבין מי היא. היא התחזקה, תוך שהיא רוכשת כלים רגשיים ויישומיים להתמודדות בעולם התעסוקה.

במהלך התכנית גיבשה מרים את החלום התעסוקתי שלה: לעבוד עם נוער בסיכון. מרים חשה מחוברת לכך לאור נעוריה שלה. במקביל לחיפוש העבודה, החלה לעבוד באופן זמני בנקיון. מרים: “לא היתה לי עדיין עבודה, והלכתי להיות מנקה. הייתי חייבת לשים את הנוחות שלי בצד ולעבוד במה שיש, כדי להתחיל מאיפשהו. העבודה הזו לא היתה לי פשוטה בכלל, אבל ידעתי והאמנתי, בזכות התהליך, שאני אגיע למקום שלי”.

בכדי שתהיה לה אפשרות לחפש עבודה ולהשתלב בה, זכתה מרים גם למימון מהתכנית שנועד לסייע לה לשלב את ביתה הקטנה במשפחתון ולפנות לה זמן.

וכך, ניגשה מרים לכמה מקומות עבודה שהתאימו למטרות התעסוקתיות שהגדירה לעצמה, הציגה את עצמה בביטחון, והגישה את קורות חייה. בראיון ספונטאני שהתקיים, התרשמו ממנה עמוקות, ובעקבותיו חיברו אותה לעבוד כרכזת במרכז לילדים בסיכון במתנ”ס בבית שמש.

מרים מוסיפה: “עם ‘בעצמי’ נשארתי עם תקווה שאפילו שאני בת 39 עם ארבעה ילדים ובלי תואר יש גם לי עתיד. אני מממשת כיום את כל היכולות שרשמתי כפוטנציאל בתהליך שעברתי, אני מגשימה את המטרה התעסוקתית שלי!

הבת שלי אומרת לי כשאנחנו הולכות לקניות בסופר: אמא! את הולכת אחרת, הראש שלך יותר גבוה מאז שהתחלת את העבודה החדשה! גם בן הזוג רואה אותי באור חדש- האור שאני מאירה בו את עצמי. זה מסר לילדים שלעולם לא מאוחר לעשות שינוי. מסר של חשיבות ללימודים ולמקצוע. מסר שמשנה את האווירה ממסכנות וקבעון לעשייה ושינוי וצמיחה”

לסיפורה של מרים ב”סלונה”:

http://saloona.co.il/blog/%D7%9E%D7%A0%D7%A2%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%9E%D7%98%D7%A4%D7%9C%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F/