אסמרו - be-atzmi

אסמרו, נשוי +7, מראש העין.

כיום: נהג אוטובוס.

“לאחר שנים של חיפוש, הגעתי למקום שאני מרגיש שלם ומכובד”

—————————

אסמרו הגיע לתוכנית התעסוקה “תעסוקה לרווחה” בראש העין בשנת 2012. לפני כניסתו לתכנית עבד כמאבטח, ללא אופק קידום ושכר זעום.

לאחר תהליך בירור תעסוקתי עלה הצורך במקצוע יציב, עם אופק ושכר הגון, התואם לכישוריו, הגדיר אסמרו את ה”חלום התעסוקתי” שלו להיות נהג אוטובוס. 

עם החלום הזה, יצא אסמרו לדרך… במסגרת התכנית קיבל אסמרו “סל השירותים” שנועד לסייע לשילוב בעבודה, וזכה להשתתפות במימון שיעורי נהיגה לרכב ציבורי, בכדי שיוכל להיות נהג אוטובוס.

בעקבות היותו עולה מאתיופיה, התמודד אסמרו במהלך לימודי התאוריה עם קשיי שפה וקשיים בשימוש במחשב, מחסומים משמעותיים בדרך לרשיון הנכסף. אסמרו קיבל ליווי צמוד של התכנית בשיתוף מתנדב מנאמני תעסוקה (המחלקה לעבודה הקהילתית בראש העין), שעזרו לו להתגבר על קשיים אלה, לעבור בהצלחה את המבחנים ולהשתקם תעסוקתית.

אסמרו, אדם נחוש ביותר, למד ימים ולילות למבחנים התיאורטיים, ולקח על עצמו מחוייבות שכלל לא היתה מובנת מאליה, וכך גם למבחנים המעשיים לקראת הרישיון. דבר לא הלך בקלות, אבל אסמרו הבין שזו הזדמנות נדירה, וכבש אותה.

אסמרו עבר תהליך אישי ותעסוקתי ממושך ומספר כי בלי עזרה, הכוונה והביטחון שנבנה לו, היה מוותר. התכנית היא שאיפשרה לו לממש את החלום שלו.