אריה - be-atzmi

אריה, נשוי בשנית +5 , מאדורה.

כיום: עובד בענף הבניה.

“אם אני הצלחתי לצאת מהמעגל הזה, אין סיבה שאתם לא תצליחו לצאת ממנו”.

—————————

לפעמים המשבר כה עמוק, עד שלא יודעים מאיפה להתחיל….
לאחר שנים ארוכות של התמכרות לאלכוהול, הצליח אריה להיגמל בכוחות עצמו לפני מספר שנים ומאז ניסה לשקם את חייו. אבל המשברים המשיכו לפקוד אותו: בעקבות גירושין מאשתו נכנס לחובות שגררו עיקולים, כולל עיקול רישיון הנהיגה, ובהמשך -הוצאתו מביתו. אריה ניסה להתפרנס משיפוצים, תחום בו עבד גם בעבר, והיה עובר בין הישובים בסביבה, לוקח עבודות מזדמנות שנקרו בדרכו, אבל בהיעדר הכנסה קבועה- פשוט לא הצליח לסגור את החובות.

אל תכנית התעסוקה הצטרף אריה כשהוא מתקשה לראות כיצד ייצא מהמצב. במהלך הבירור התעסוקתי, התברר שאריה מעוניין להמשיך לעבוד בתחום הבניה אותו הכיר ואהב עוד מבית הוריו, ושבו היה לו ניסיון קודם משמעותי. אך – לאורך התכנית הבין אריה שחשוב לו לבצע שינוי באופי העבודה ולמצוא עבודה שתאפשר לו הכנסה יציבה ומסודרת שתאפשר לו לצאת מהמעגל בו היה שרוי, וכן- הגיע הזמן להתמודד ישירות מול הנושים…

וכך, אריה טיפל לראשונה בחובותיו ופנה לקבלת סיוע משפטי להסדרת חובות מול הוצאה לפועל. משהגיע להסדר החוב, גם יכל שוב להגיש בקשה לחידוש רישיון הנהיגה.

בליווי רכזת תכנית התעסוקה, חיפש אריה עבודה מסודרת. בסופו של דבר מצא את שייחל לו – עבודה קבועה, עם מעסיק הגון בענף הבנייה. אריה גם מתכנן ללמוד קורס מנהלי עבודה.

אריה שמח. יש לו תקווה ומטרה. הוא מצליח לדמיין את עצמו מנהל עבודה בחברה גדולה עם משכורת טובה. ערכו בעיני עצמו עלה וערכו בעיני הסביבה עלה אף הוא. אחד הביטויים לכך- אריה התבקש על ידי היישוב בו הוא מתגורר להדליק משואה ביום העצמאות! הסביבה שלו מביטה בהערכה במסלול אותו עבר ובתקדמות שלו.אריה בחזונו רואה את עצמו בעל עסק עצמאי משפחתי, מעסיק את הבנים שלו.

אריה מבקש למסור: “אם אני הצלחתי לצאת מהמעגל הזה, אין סיבה שאתם לא תצליחו לצאת ממנו”.