אברהם - be-atzmi

אברהם, נשוי +3, ממושב מעון.

כיום: מדריך כושר גופני לילדים בחינוך המיוחד.

“תודה לאל על הטוב שגמלני, וישלם שכר לשליחים שסייעו לי לאורך הדרך”

—————————

מאז שעלו ארצה אברהם לארץ לפני מספר שנים, לא מצא את עצמו בתעסוקה. הוא עבר בין עבודות מזדמנות בתחומים שונים. בנוסף הוא החל בעבר לימודי ‘מדריך כושר’ אך לאהשלים את הקורס.

אברהם הצטרף לתכנית “תעסוקה לרווחה” בשנת 2013. בתחילת התכנית הוא עבד במכולת ביישוב בו הוא גר, בהכנסה נמוכה וכהכנסה נוספת סייע בחליבות ברפת. במהלך חייו מעולם לא עצר וחשב מה הוא רוצה להיות ואיך לבנות את חייו מקצועית. הוא נכנס לתכנית במטרה לברר ולהתכוונן לכיוון מקצועי אליו הוא מעוניין להגיע.

במהלך התכנית ציין אברהם כי הוא חש צורך לסיים את קורס מדריכי הכושר אותו התחיל ולא סיים. לדבריו, החיים שלו מאופיינים בדברים שהתחיל ולא סיים ולכן בתור התחלה המטרה הראשונה שהגדיר הייתה לסיים את הקורס, כאשר בטווח הקצר הוא היה מעוניין לעבוד כמדריך חדר כושר.

בליווי התכנית, אברהם סיים את הקורס בהצלחה, הישג שחיזק את בטחונו – הנה, הוא מסוגל לסיים משהו. ואז- הגיעה לאברהם הזדמנות מקצועית, שבזכות התכנית העז לקחת. הוא קיבל טלפון ממכר שהציע לו לעבוד בחינוך בבי”ס חינוך מיוחד בירושלים. העובדה שהוא היה מדריך כושר תרמה אף היא. אברהם החל ללמד ילדים בעלי צרכים מיוחדים מהציבור החרדי בבתי ספר בירושלים. גם כמורה וגם כמדריך כושר. הוא הגדיל את ההכנסה שלו, לראשונה מאז עלה לארץ היה לו טוב בעבודה.

בעקבות הניסיון בהוראה החליט אברהם לעשות צעד נוסף ולצאת ללימודי הוראה. הוא לומד הוראה במימון “סל השירותים” של התכנית, ועובד כמורה לחינוך מיוחד ומדריך כושר בירושלים. במקביל אברהם מעוניין לעבוד בשעות אחר הצהריים באופן עצמאי כמדריך כושר. הוא פנה לרכזת החוגים ביישוב והחליט לפתוח חוג התעמלות לילדים ביישוב. החוג פורסם ביישוב לקראת שנת הלימודים הבאה.

לדברי אברהם התכנית נתנה לו את האומץ והתעוזה לעשות שינוי ולהתחייב. לאברהם עוד חלומות רבים ואמונה רבה בעצמו שיצליח להגשים אותם.