עמותת טבקה (“עושה צדק” באמהרית) הוקמה בשנת 2000, במטרה לסייע להשתלבותם המוצלחת של עולי אתיופיה בחברה הישראלית. מיום הקמתה פועלת טבקה לקידום מדיניות שוויונית וסובלנית ומנהלת מאבק על מנת לעקור מהשורש תופעות של אפליה וגזענות. העמותה מגינה על זכויות העולים ובונה את חוסנה החברתי של קהילת יוצאי אתיופיה.

לצד קידום נושאים עקרוניים, מעניקה טבקה סיוע משפטי נגיש בתחומי חינוך, תעסוקה ודיור ציבורי. שירותים אלו מוענקים על ידי המחלקה המשפטית המורכבת מעורכי דין יוצאי אתיופיה ודוברי אמהרית, לצד עורכי דין ישראלים ותיקים. בנוסף, טבקה פועלת להעצמת קהילת יוצאי אתיופיה על ידי פעילויות להגברת מודעות לזכויות אזרחיות וטיפוח מנהיגות.

בין הפרוייקטים אותם מובילה העמותה:

  • פרויקט “קידום זכויות הפרט” – ייעוץ וייצוג משפטי חינם לבני הקהילה האתיופית בנושאים שונים (כגון תעסוקה)
  • הפרויקט לבניית חוסן קהילתי-משפטי – תכנית לקידום מעמד הקהילה האתיופית באמצעים משפטיים-ציבוריים
  • “עולים במשפט ובצדק” – תכנית תמיכה וסיוע לסטודנטים למשפטים ממוצא אתיופי
  • מרכז טבקה לזכויות הילד והמשפחה – מרכז המקדם את זכויותיהם של ילדים יוצאי אתיופיה, וכן יוצר תשתית למימוש יכולותיהם האישיות
  • פרויקט “נערי דין” – תכנית סיוע לנוער בסיכון.

לאתר העמותה

=======================================================================

המידע לגבי הארגון- עמותה- מיזם המופיע כאן, מובא לנוחיותך על ידי ארגון בעצמי, הפועל לשילוב ולקידום בתעסוקה של אוכלוסיות מעוטות-הזדמנויות.
נדגיש כי הארגון המוצג איננו שייך לבעצמי, אלא מהווה גורם עצמאי ונפרד. למידע נוסף, עלייך לפנות ישירות לארגון. לנוחותך מצורפים הפרטים/לינק בתחתית העמוד.
לרשימה מורחבת של ארגוני סיוע בתחומי התעסוקה וההשכלה לחץ כאן. לפניה לארגון בעצמי, ומידע נוסף אודותינו, לחץ על הלוגו של בעצמי בראש העמוד.