שלומית - be-atzmi

שלומית

שלומית, נשואה+ 4, מנתיבות.


כיום: עובדת כנציגת שירות בבזק אונליין, וכמדריכת טיולים.

“אני מגשימה את החלום, וגאה מאד בהשתתפות שלי בתכנית, בתהליכים שעברתי ועדיין עוברת”

—————————

הצטרפותה של שלומית לתכנית התעסוקה של בעצמי לא היה מובן מאליו… בפגישה הראשונה, אליה הגיעה לאחר שהופנתה לתכנית ע”י עו”ס ממחלקת הרווחה בנתיבות, היא ישבה כשהיא משדרו חוסר רצון ומוטיבציה. ואכן, בסיום הפגישה החליטה שלא מתאים – והלכה. כעבור שנה שלומית התקשרה וביקשה להיפגש עם רכזת ‘בעצמי’. הפעם היא שמעה המלצה על תכנית התעסוקה ‘אשת חיל’ מחברה והחליטה שהיא נותנת לתהליך סיכוי.

שלומית הצטרפה לתכנית כאישה לא עובדת, לעיתים עבדה במשק בית. שלומית בוגרת 12 שנות לימוד, שירתה שירות לאומי של שנה, ועבדה בעברה כמזכירה בחברת בנייה במשך שנה.

בתחילת מפגשי הקבוצה, היא חוותה קשיים להשתלב ווציפיות נמוכות מעצמה. לאט ובקצב שלה היא התקדמה כאשר במקביל לתכנית הציעה לה רכזת התכנית להצטרף לפרויקט ישובי בשם “נשים מבשלות”, שם ניתן היה לראות את השינוי שחל – שלומית כבר הציגה נוכחות אחרת. ככל שההתקדמות הורגשה, כך עלתה לשלומית המוטיבציה והרצון לגלות מקומות של כוח ויכולת בעצמה.

לאחר זמן מה הצליחה שלומית להתקבל לעבודה בבזק אונליין בבאר שבע כנציגת שירות. עבודה כזו דרשה מחוייבות עצומה מצידה, שכן נדרש מאמץ רב גם לנסוע מחוץ לעיר וגם לעבוד במשמרות, כשהיא אמא ל- 4. ובכל זאת, לאחר תקופה קצרה היא קבלה מכתב הצטיינות על התמדה בעבודה ומכירה רבה של מנויים!

שלומית אף הצטרפה לתכנית “קידום” (פיילוט של תב”ת) ושאפה לצאת ללימודי תעודה כמדריכת טיולים (קורס תובעני וארוך, אשר מצריך תואר ראשון כדי להתקבל אליו) ולכן הופנתה בשלב הראשון ללימודי מכינה ב”מכללת ספיר” לקראת לימודי תואר ראשון.

במקביל, צורפה שלומית ללימודי תעודה כמדריכת טיולים באגף המתנדבים בחברה למתנ”סים, שם החלה לחוות את התחום. היא אף עברה את הקורס “קהילה מטיילת” בהצלחה, והתחילה לארגן טיולים כחלק מאגף המתנדבים. היא ארגנה טיולים שונים טיול למשתתפות התכנית ולבוגרי קורס המדריכים בו השתתפה, ועשתה זאת במקצועיות רבה וזכתה לפרגון רב!