יעל - be-atzmi

יעל , גרושה+3, מחדרה.

כיום: מלווה משפחות מטעם משרד הרווחה.

“למדתי שאפשר לבקש עזרה וזו לא בושה. זכיתי לאמונה בי, לעבודה חדשה, חברות חדשות, משפחה תומכת יותר. התעצמתי ברמות שלא האמנתי על עצמי”.  

—————————

יעל, החלה את השתתפותה בתכנית תעסוקה שלנו בחדרה כאשר אינה עובדת כבר 7 שנים. בתה הצעירה, נוי, חולה בשיתוק מוחין ומרותקת לכיסא גלגלים. יעל מצאה את עצמה מיום לידתה של נוי מטפלת בה. 

יעל מספרת: “חייתי למענה, נתתי לה את כל כוחותיי, גם על חשבון ילדיי ובעלי לשעבר. 18 שנה אני נלחמת למען איכות חיים טובה ולמען הצדק של נוי ושל ילדים במצבה. בשנים האחרונות ויתרתי על עבודה, לאור הקושי לשלבה עם הטיפול בנוי. ואז הגיע משבר גירושין, ושם הרגשתי שאני כבר קורסת. התחלתי טיפול, בעקבותיו הבנתי שנכון לי לנסות ולחזור למעגל העבודה. כך הגעתי לתכנית של ‘בעצמי’ שנתנה לי, מזה זמן רב, את האפשרות לעשות למעני. אני נזכרת שבתכנית מצאתי את עצמי מתקשה במשימה פשוטה לכאורה: לכתוב את החוזקות שלי. אחרי כל השנים, לא הבנתי כמה קיים בי, חשבתי שמה שאני עושה מובן מאליו.”

לאורך התכנית הצליחה יעל לראות את היכולות שיש בה ואת הצרכים שהיא רוצה לממש. יעל השתדלה לא לוותר על אף מפגש, למרות כל הקשיים. בסיוע רכזת התכנית, התקבלה יעל לעבודה כ”מלווה למשפחות” בתכנית של משרד הרווחה. עברה הכשרה ייעודית, וכעת מלווה משפחות שנקלעו למעגל העוני והמטרה שלההיא לקדם אותם למצב כמו שהיא נמצאת בו היום.

יעל מוסיפה: “הכרתי חברות מדהימות שחיזקו אחת את השנייה תמיד, ולכולן אתגר אחד- עבודה! סיימתי את המפגשים של ‘בעצמי’ עם אמונה בי. עם עבודה חדשה, עם חברות חדשות, משפחה תומכת יותר. למדתי שאפשר לבקש עזרה וזו לא בושה, התעצמתי ברמות שלא האמנתי על עצמי. תודה לכל אחד ואחת שלוקחים חלק בעשייה מדהימה זו. הצלתם אותי! היום, אני יכולה לאמר בגאווה שהצלחתי!”

.