ענת - be-atzmi

ענת, גרושה+3, מיקנעם.

כיום: טבחית.

“חובה ביותר לכל מי שצריכה להתקדם נפשית ובכלל בחיים, זהו תהליך לא קל, כי זהו שינוי בתפיסה, אבל ממליצה בחום לעשות זאת”.

—————————

ענת הצטרפה אלינו לתכנית “תעסוקה לרווחה” כשהיא עובדת שעות ספורות בשבוע בטיפול בקשישים. לענת היה צורך בעבודה קבועה, ובהיקף משרה גדול יותר, שיאפשרו לה להתפרנס בכבוד וביציבות. לענת תעודת קונדיטורית בעברה, ולהשלמת הכנסה מכרה בחגים מאפים. בבירור תעסוקתי עלה כי ענת מעוניינת להתפתח בתחום המקצועי שרכשה בעברה.

בתכנית התעסוקה עברה ענת ליווי אישי וסדנאות קבוצתיות במשך כשנה שסייעו לה להתמקד, להבין את החוזקות והיכולות שלה ולהתגבש לקראת קידום המטרה התעסוקתית שלה. במסגרת התכנית, זכתה ענת גם לליווי ולסיוע במספר אפיקים: לאור קיצוץ שעות עבודתה בטיפול בקשישים, היא הופנתה להסתדרות בכדי לסייע בקבלת מכתב פיטורין ובפיצויים להם היתה זכאית. בנוסף, לאור רצונה של ענת להמשיך ולהתמקצע בתחום ההסעדה, הופנתה ענת והתקבלה למעון ויצ”ו בעיר, שם החלה לעבוד כטבחית במשרה מלאה ומטפלת בילדים לפי צורך. ענת אף השתלבה בקייטנות המעון בקיץ.

ענת זכתה גם בליווי של עמותת ‘פעמונים’ להתנהלות כלכלית נכונה, והשתתפה בקורס מחשבים שקיימנו בשיתוף עם עמותת ‘תפוח’, ובליווי מתנדב מחברת Carestream לצורך הפנמה ותרגול של החומר הנלמד בקורס.

ענת מספרת כי מעבר לשדרוג התעסוקתי, את הכלים אותם רכשה בתכנית היא מיישמת בכל תחומי החיים, שאף השפיעו לטובה על היחסים בבית ומוסיפה: “חובה ביותר לכל מי שצריכה להתקדם נפשית ובכלל בחיים, זהו תהליך לא קל, כי זהו שינוי בתפיסה, אבל ממליצה בחום לעשות זאת”.